خرید کالا تحت نظارت سایت
مشکل خرید و فروش های اینترنتی چیست؟
در خرید و فروش های اینترنتی که مابین دو نفر انجام می گیرد همواره نوعی شک و شبهه وجود داشته است ؛ چرا که از یک طرف فروشنده اذعان می دارد که ارسال کالا به خریدار تنها در صورت واریز کامل وجه کالا از جانب خریدار انجام خواهد شد و از طرف دیگر خریدار نیز همواره بیم این را دارد که پس از واریز وجه به حساب فروشنده کالایی که به دست وی می رسد با آنچه که فروشنده ادعا کرده متفاوت بوده و دارای مشکلات و نقایصی باشد که این نقایص از جانب فروشنده به خریدار اعلام نشده و یا در حالت بدتر هرگز کالایی به دست وی نرسد. اینگونه مسائل ، همواره برای خریدهای اینترنتی که بین دو شخص انجام می گردد کم و بیش وجود داشته است.
راهکار چیست؟
برای جلوگیری از بروز مسائل اینچنینی ، خریداران می توانند از سایت ellex.ir به عنوان واسطه استفاده نمایند.
نحوه کار به چه صورت است؟
ابتدا خریدار و فروشنده در مورد قیمت کالا به توافق می رسند سپس مبلغ کالا توسط خریدار به حساب های ذکر شده در سایت واریز می گردد پس از واریز وجه به فروشنده اطلاع داده میشود که نسبت به ارسال کالا به آدرس خریدار اقدام نماید خریدار پس از تحویل کالا به مدت 24 ساعت مهلت دارد تا هرگونه عیب و نقصی را که در آن مشاهده می کند در صورتیکه این نقص قبل از ارسال کالا به اطلاع وی نرسیده باشد به اطلاع کارشناسان ما برساند . در صورتیکه مشکلی در کالای ارسالی وجود نداشت وجه دریافتی از خریدار پس از کسر کارمزد به حساب فروشنده واریز خواهد شد در غیر اینصورت مشکل مطرح شده از جانب خریدار بررسی شده و چنانچه طبق مستندات موجود حق با خریدار بود و نقص عنوان شده از جانب وی قبلا توسط فروشنده به اطلاع خریدار نرسیده بود معامله فسخ گردیده و خریدار پس از ارسال کالا به آدرس فروشنده و اعلام دریافت کالا از جانب فروشنده وجه واریزی خود را دریافت می دارد.
در صورت ابطال معامله هزینه های ارسال کالا و کارمزد سایت بر عهده چه عکسی خواهد بود؟
در صورتیکه فروشنده در بیان مشکلات و نقایص احتمالی کالای خود کوتاهی کرده باشد و این قضیه طبق مستندات موجود محرز گردد هزینه ارسال کالا و نیز کارمزد سایت بر عهده وی می باشد.
صحت و سقم ادعاهای احتمالی خریدار یا فروشنده پس از دریافت کالا توسط خریدار چگونه سنجیده می شود؟
فروشنده موظف است قبل از ارسال کالا کلیه نقایص دستگاه خود را در قالب یک فایل متنی ذکر کرده و از دستگاه خود عکس گرفته به طوریکه کلیه نقایص و مشکلات مطروحه در عکس ها قابل مشاهده باشد و همزمان با ارائه فایل مورد نظر به خریدار یک نسخه از آن را نیز به همراه عکس های گرفته شده از دستگاه به ایمیل ما ارسال نماید. در صورت بروز مشکل احتمالی پس از دریافت کالا توسط خریدار ، جهت بررسی موضوع ، صرفا مستندات مذکور مورد قبول و موثق خواهند بود.
هزینه ارسال کالا بر عهده فروشنده است یا خریدار؟
این موضوع کاملا توافقی بوده و بر اساس نظر طرفین معامله می باشد.
کارمزد بر عهده چه کسی می باشد؟
میزان کارمزد بین فروشنده و خریدار تقسیم می گردد به طوریکه نصف آن را خریدار و نصف آنرا فروشنده پرداخت می نماید فروشنده می تواند به جای واریز وجه مستقیم به حساب سایت مبلغ کارمزد را به صورت تخفیف برای خریدار در نظر گیرد.
کارمزد سایت به چه صورت است؟
کارمزد سایت بسته به قیمت کالا به شرح زیر محاسبه می گردد:
برای کالاهایی تا سقف ۱۰۰,۰۰۰ تومان معادل ۱۰,۰۰۰ تومان
برای کالایی بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۰۰,۰۰۰ تومان معادل ۲۰,۰۰۰ تومان
برای کالایی بین ۲۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ تومان معادل ۳۰,۰۰۰ تومان
برای کالایی بین ۵۰۰,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان معادل ۴۰,۰۰۰ تومان
برای برای کالاهایی با قیمت بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان معادل ۵۰,۰۰۰ تومان
نحوه فروش کالا را با ذکر یک مثال توضیح دهید.
فرض کنید قیمت کالایی که به فروش می رسد معادل ۸۰,۰۰۰ تومان باشد ، در اینصورت کارمزد سایت معادل ۱۰,۰۰۰ تومان خواهد بود که ۵۰۰۰ تومان آن به عهده خریدار و ۵۰۰۰ تومان بر عهده فروشنده می باشد. پس از توافق نهایی مابین خریدار و فروشنده و اطلاع به سایت خریدار مبلغ ۸۵,۰۰۰ تومان را به حساب سایت واریز می نماید.
پس از اطلاع به فروشنده از جانب سایت فروشنده کالا را به آدرس خریدار پست خواهد نمود. پس از تایید خریدار مبنی بر دریافت کالا مطابق با آنچه که فروشنده اذعان کرده بود مبلغ ۷۵,۰۰۰ تومان (یعنی ۸۰,۰۰۰ تومان منهای ۵۰۰۰ تومان به عنوان کارمزد) به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
تماس با شما چگونه است؟
به منظور هماهنگی جهت خرید کالا با همکاری سایت می توانید با شماره ۳۴ ۱۱ ۸۴۸ ۰۹۱۲ تماس گرفته و یا پیامک بفرستید.


سیم کارت های کاربران
09120998409
9100676660
9100591100
09121111831
09129461464
09129461463